Jdi na obsah Jdi na menu
 


EmInEm

Eminem, vlastním jménem Marshall Bruce Mathers III se narodil 17.října 1972 v Saint Joseph, stát Missouri. Jeho matka Debbie Mathers-Briggs ho porodila v 17 a otec od nich odešel, když Eminemovi bylo 15 měsíců, takže ho nikdy ani nepoznal. Žil pouze s matkou a později s mladším bratrem. Většinu svého dětství strávil věčným stěhováním mezi Saint Joseph a Detroitem. Časté střídání škol mělo negativní vliv na jeho vztahy a dosti těžko si hledal přátele. Dost často se na něj také zaměřovala pozornost šikany, o čemž se zmiňuje ve své písni Brain Damage.

Důvod jejich častého stěhování byla chudoba, povětšinou bydleli na ubytovnách, přívěsech a příbuzných. Jeho matka se živila jako prostitutka a měla vypěstovanou závislost na Vicodinu a Valiu. Děti považovala jen jako přítěž, co sebou musela tahat. Za to, že se o tom později zmínil ve svých textech ho zažalovalo o deset miliónů.

Již jako dítě se Eminem zajímal o rap a tak nepřekvapilo, že v 14 začal vystupovat a o něco později se přidal ke skupině Soul Intent. V 17 se na střední škole seznámil se svým nejlepším přítelem Proofem a také se svojí budoucí ženou Kimberly Ann Scott. Eminemovo studium bylo celkově problémové a proto nakonec školu ani nedokončil.

V prosinci 1995 se mu narodila dcera Hailie Jade, což považuje za milník své kariéry. Právě snaha zaopatřit rodinu ho motivovala k vydání svého prvního nezávislého alba pojmenovaného Infinite. To se však nesetkalo příliš kladným přijetím. K tomuto neúspěchu se ještě přidal rozchod s Kim, což vyústilo v Eminemův pokus o sebevraždu předávkováním prášky.

V roce 1997 se mu podařilo po úchvatném výsledku ve freestyle rapové soutěži Rap Olympics Los Angeleského rádia oslovit Interscope Records. Následující debut v populární show Wake Up Show vzbudil pozornost Dr. Dre. S jeho pomocí stvořil Slim Shadyho, temnou část své osobnosti. Vzniklo úspěšné album The Slim Shady EP, které díky své kontroverzní povaze a textů zaujalo mnoho příznivců.
Rok 1999 byl pro Eminema více než příznivý. Krom toho, že se opět dal dohromady s Kim, kterou si 14. Června i vzal, přišlo jeho další album The Slim Shady LP. Bylo založené na úspěchu singlu My name is a během krátké doby se řadilo mezi nejprodávanější.Album dosáhlo třikrát na platinu a získalo dvě ocenění Grammy (nejlepší rapové album a Nejlepší rapový sólový výkon).

Na úspěch The Slim Shady LP navázal Eminem dalším albem v roce 2000 Marshall Mathers LP. Během jediného týdne se prodaly 2 miliony kusů, což z něj učinilo nejrychleji se prodávající rapové album v historii. Za videoklip k singlu Real Slim získal ocenění MTV nejlepší videoklip roku a nejlepší mužské video. Tak jako u předchozího alba i nyní získal cenu Grammy za nejlepší rapové album a nejlepší rapový sólový výkon. I kritika přijala album velice vřele, což se ovšem nedá říci o některých sdruženích a celebritách.V textech urážel homosexuály, ale např i hvězdy Christina Aguilera, Fred Durst, Will Smith či Britney Spears. Album také zvířilo prach v jeho soukromém životě. Jeho žena Kimberly se objevila v několika jeho skladbách, obzvlášť v písni Kim, což se jí vůbec nelíbilo. V červnu byla nakonec hospitalizována po pokusu o sebevraždu. Eminem poté požádal o rozvod, ale vše se nakonec nějak urovnalo. Klid však netrval příliš dlouho a na podzim 2001 se Eminem s Kim rozvedli.Eminem se dostal do drog ale už se ztoho dostal z5.

 

50cent

Curtis James Jackson (50 cent) se narodil 6. července roku 1975 v newyorském ghettu Jamaica Queens, kde prožil více než polovinu svého života. Jeho matka Sabrina, která byla dealerkou drog, ho porodila ve svých  15 letech, identita jeho otce je neznámá, ani on sám jí nezná. Ve svých osmi letech – tedy v roce 1984 – byla jeho 22  matka zavražděna při loupežném přepadení a mladého Curtise, který právě začal docházet do základní školy, začali vychovávat prarodiče, tedy rodiče jeho zesnulé matky. Od svých 12   začal tíhnout k nelegální činnosti, začal boxovat a dealovat kokain.

Následovaje matčino řemeslo, po absolvování základní školy začal studovat na střední škole, konkrétně na Andrew Jackson High School. Již v té době měl problémy se zákonem, například ve škole mu byla objevena ampulka cracku, kterou měl skrytou v botách. Po pár dalších prohřešcích byl tak ze školy hned v prvním ročníku nepodmínečně vyloučen, tento vzdělávací ústav mu však později maturitu z neznámých důvodů udělil.

V průběhu následujících let zůstala jeho živnost neměnná, avšak jeho stále větší tužba po penězích ho vedla k tomu, aby se věnoval rapu. Na New York Avenue (dnes nechvalně známá Guy R. Brewer Blvd.) chodil prodávat svoje rýmy, občas byl také za svou nelegální drogovou činnost perzekuován krátkým pobytem ve vězení.

V roce 1996 se seznámil s Jam Masterem Jayem, tehdejší rappovou hvězdou a hlavním představitelem Run D.M.C. Tento rappový velikán, jenž bydlel ve stejné čtvrti, mu dal beaty, aby na ně tento nováček mohl prezentovat své kreace. Spolupráce s ním tak začala a Curtis Jackson, jakožto bezejmenný interpret, začal vystupovat pod pseudonymem 50 Cent, ten převzal od drogového bosse, jenž se jmenoval Kevin „50 Cent“ Martin.

S vydavatelstvím JMJ Records, už tedy jako 50 Cent, uzavřel smlouvu a Jam Master Jay, jemuž toto vydavatelství patřilo, ho učil tvorbě skladeb, ovšem do té doby, než musel nastoupit k výkonu trestu do místního vězení. Smlouvu s tímto nahrávacím labelem za nedávno ukončil. V roce 1997 se mu narodil syn, který nese jméno Marquise; kdo je jeho matkou ale odmítá prozradit.

Ačkoliv je na volné noze, snaží se prosadit. Se svými kamarády s branže – Lloydem Banksem a Tonym Yayem – založil v roce 1998 crew zvanou G-Unit. O léto později si ho všimlo úspěšné duo Trackmasters, ti mu poté umožnili představit se u vydavatelství Columbia Records, se kterými následovně podepsal nahrávací smlouvu. Za následující dva týdny nahrál v newyorském Upstate studiu celkem 36 skladeb, z nichž tři vydal krátce po sobě jakožto singly a poté ty nejlepší z nich hodlal seřadit na album. První vyšla skladba Your Life's on the Line, následovně Thug Love (spolu s Destiny’s Child) a na konec How to Rob. K té první zmiňované, skladbě urážející Ja Rula, byl natočen a uveřejněn videoklip, k dalším sice ne, ale na úspěchu jim to neubralo – hlavně skladbě How to Rob, hromadnému diss tracku, který je mířen proti tehdejším hvězdám rapu. Tato skladba se postarala o rozruch a někteří, již byli v této skladbě napadeni, neváhali odpovědět.

Připravované album Power of the Dollar, od jehož nahrávaní uplynulo půl roku, mělo být konečně vydáno, ovšem pokud by se onoho 24. května 2000 někdo nepokusil 50 Centa zabít. Před domem svých prarodičů byl devětkrát zasáhnut z ráže 9 mm, nájemný vrah místo aktu okamžitě opustil. Boj o život začíná! Po hospitalizaci a následovně zdařené operaci lze říci, že přežil jen o vlásek, to také sám potvrzuje; tvrdí, že se znovu narodil a že to byla druhá nejhorší situace v jeho životě, horší byla jen smrt jeho matky.

V nemocnici byl pouze 13 dní, ale i přesto to nebyly poslední potíže. Columbia Records se zalekla negativní publicity a toho, že se ještě nevydané album rychle šířilo po internetu. Toto vydavatelství s ním rozvázalo kontrakt, a Power of the Dollar tak nebylo vydáno.

Tento nešťastný incident ho vedl k tomu, aby opět začal dealovat drogy, byl to krok zpátky, ale rozhodně se nedá říci, že by to na půdě rapu vzdal, ba naopak. Se svou crew začal vydávat mixtapy: jako první vyšel na jaře roku 2001 Guess Who’s Back, začátkem dalšího roku 50 Cent is the Future, k němuž jako podklad posloužily materiály od Jay-Z a Raphaela Saadiqa.

K velikému štěstí se tento mixtape dostal na stůl Eminemovi, jednomu z nejpopulárnějších MC‘s bílé  pleti. Ten po jeho poslechu v jednom rádiu uvedl své sympatie k 50 Centovi. A právě on, jakožto majitel nahrávacího labelu, se dohodl se svým producentem a též rapovou hvězdou Dr. Dre na tom, že tomuto nováčkovi nabídnou nahrávací smlouvu.

 

 

 

ObA JsOU hOdNě DoBřÍ a oBlÍbEnÍ hOpEřI.......AlE kTeRý Se wÍC LíBí tObĚ???(písni do komentů)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Recommendations: how to promote your lowee.estranky.cz

(LatonyaMob, 23. 2. 2018 12:06)

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.

Sama si blbá

(Nikola, 28. 7. 2011 21:54)

zlatíčko ty stránky jsem zakládala když mi bylo asi 9 let .))

si blbá?!

(Lucynka, 10. 1. 2011 12:26)

PíŠeŠ jHaaaK MalÁá KuRwA =0* TakHlE PíŠOu MalÝ DěCkA =)

Re: si blbá?!

(hannah montana/PETRA, 28. 7. 2011 16:48)

Nedovoluj si na ňu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

50 cent

(klarushááá, 24. 5. 2009 19:03)

mě se wíc líbí 50 cent já ho upe žeru ale eminem je taky hodně dobrej

eminem

(M!SS mOniČqA, 24. 5. 2009 19:01)

ahoj mě se víc líbí asi eminem a mimochodem máš moc krásný stránkyy.......